| Part Number | DR127-151-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 831180 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz Ferrite 1.59A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DR127-151-R |
| Datasheet download |
| Part Number | DR127-151-R |
|---|---|
| Minimum Quality Factor | |
| Core Material | Ferrite |
| Maximum DC Resistance | |
| Impedance | |
| Maximum DC Current | |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Technology | Wirewound |
| Inductance | |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Protection Style | Shielded |
| Package/Case | 12.5 X 12.5 X 8 |
| Product Dimensions | 12.5 x 12.5 x 8 mm |
| Type | Power |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| Product Depth | 12.5 mm |
| Product Height | 8 mm |
| Product Length | 12.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-DR127-151-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Laird | FIXED IND 1.5UH 12A 0.02 OHM - |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-Layer 56nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 200mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQG15HS56NJ02D.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | SMD POWER INDUCTORS +-20% 1.5H 0624 - |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 1.03A T R Download PDF datasheet for SRR4018-150Y.pdf |
|
Murata Manufacturing | COMMON MODE CHOKES FILTERS Download PDF datasheet for DLW5BTN251SQ2.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Bead Shielded Multi-Layer 50Ohm 25% 100MHz Ferrite 6A 1206 T R Download PDF datasheet for ILHB1206ER500V.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded 4.7uH 20% 100KHz Powdered Iron 4.5A T R Download PDF datasheet for HCMA0503-4R7-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 2.6A T R Download PDF datasheet for SRP4020TA-4R7M.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 6.8uH 20% 100KHz 1.5A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6SH6R8M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 22uH 20% 8.1A T R Download PDF datasheet for PB2020.223NLT.pdf |