| Part Number | PA4390.151HLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 374020 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Bead Shielded 150nH 15% 100KHz 68A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PA4390.151HLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PA4390.151HLT |
|---|---|
| Tolerance | 15 % |
| Pin Count | 2 |
| Package/Case | 10(Max) X 7(Max) X 10(Max) |
| Protection Style | Shielded |
| Rad Hard | No |
| Maximum DC Resistance | 185 mOhm |
| Type | Power Bead |
| Product Dimensions | 10(Max) x 7(Max) x 10(Max) |
| Supplier Package | SMD |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Product Depth | 7(Max) mm |
| Product Height | 10(Max) mm |
| Product Length | 10(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-PA4390.151HLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TE Connectivity | Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 180nH 5% 25MHz 45Q-Factor 620mA 1008 T R Download PDF datasheet for 36502CR18JTDG.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind RF Chip Molded Multi-Layer 390nH 5% 50MHz 8Q-Factor Ceramic 150mA 0603 T R Download PDF datasheet for SDCL1608CR39JTDF.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Chip Bead 7Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0805 T R Download PDF datasheet for MH2029-070Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 14Q-Factor Ferrite 800mA T R Download PDF datasheet for SRR1208-391KL.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Wirewound 22uH 10% 1KHz Iron 11A Box Download PDF datasheet for PM2120-220K-RC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 700mA T R Download PDF datasheet for SRN6045-101M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 4.1A Embossed T R Download PDF datasheet for NRS8040T4R7NJGJV.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Wirewound 6.2nH 5% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 760mA 0402 T R Download PDF datasheet for AISC-0402 -6N2J-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 3.5A T R Download PDF datasheet for SRP4020TA-3R3M.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Molded 2uH 30% 100KHz 12.5A T R Download PDF datasheet for ETQP6F2R0HFA.pdf |