| Part Number | HCM1305-3R3-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 605920 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Powdered Iron 15A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HCM1305-3R3-R |
| Datasheet download |
| Part Number | HCM1305-3R3-R |
|---|---|
| Core Material | Powdered Iron |
| Type | Power |
| Pin Count | 2 |
| Protection Style | Shielded |
| Product Dimensions | 13.3 x 12.2 x 5(Max) |
| Max Processing Temp | 245 |
| Package/Case | 13.3 X 12.2 X 5(Max) |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Technology | Wirewound |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Tolerance | 20 % |
| Supplier Package | SMD |
| Product Depth | 12.2 mm |
| Product Height | 5(Max) mm |
| Product Length | 13.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-HCM1305-3R3-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 1.32mH 35% 3.3A Tube Download PDF datasheet for P0420NL.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A 1210 T R Download PDF datasheet for BRL3225T3R3M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 470uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 210mA T R Download PDF datasheet for SDR0604-471KL.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 340mA 1210 T R Download PDF datasheet for CBC3225T101MR.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 2.2nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for HI1005-1C2N2SMT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 650mA T R Download PDF datasheet for SRR3011-100YL.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 3.3nH 0.3nH 100MHz 10Q-Factor Ceramic 800mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for CIH10T3N3SNC.pdf |
|
Bourns | Ind Chip Wirewound 3.3uH 10% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 750mA 1812 T R Download PDF datasheet for CC453232-3R3KL.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 270nH 10% 100KHz Ferrite 61A T R Download PDF datasheet for FP1007R3-R27-R.pdf |
|
Eaton | IND, FP1007R3, 230NH, 43A,2 PADS, SMT - |