PA0515.271NLT Pulse
PA0515.271NLT Images
Please contact us for more photos of PA0515.271NLT
Part Number PA0515.271NLT
Manufacturer Pulse
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Bead Wirewound 270nH 20% 35A T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level PA0515.271NLT
Datasheet download PA0515.271NLT.pdf
Request Quotation for PA0515.271NLT
PA0515.271NLT Specifications
Part Number PA0515.271NLT
Operating Temperature -40 to 130 °C
Maximum DC Resistance 630 uOhm
Type Power Bead
Package/Case 11.18 X 11.18 X 9
Product Dimensions 11.18 x 11.18 x 9 mm
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Technology Wirewound
Product Depth 11.18 mm
Product Height 9 mm
Product Length 11.18 mm