| Part Number | BLM18BD252SN1D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 189490 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 2.5KOhm 25% 100MHz Ferrite 50mA 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM18BD252SN1D |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM18BD252SN1D |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 1.75 x 0.95 x 0.95 mm |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Max Processing Temp | 260|265 |
| Package/Case | 0603 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| MSL Level | 2 |
| Tolerance | 25 % |
| Product Depth | 0.95 mm |
| Product Height | 0.95 mm |
| Product Length | 1.75 mm |
| Replacement Part Number | PART-BLM18BD252SN1D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | IND FLAT PAC, 330NH, 35A,2 PADS, SMT Download PDF datasheet for FP1010R1-R330-R.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 27nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 500mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for CIH10T27NJNC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Powdered Iron 6A T R Download PDF datasheet for SRP6540-4R7M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 4.27A T R Download PDF datasheet for DR125-150-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 1.745A T R Download PDF datasheet for DRA125-101-R.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 2.5KOhm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0603 T R Download PDF datasheet for BK 1608LM252-T.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 760mA 1212 Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH2D14NP-100NC.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 2.5KOhm 25% 100MHz Ferrite 50mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18BD252SN1D.pdf |
|
TDK | Ind General Purpose Chip Molded Wirewound 2.2uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 320mA 1210 Blister T R Download PDF datasheet for B82422T1222K.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 1mH 20% 100KHz 410mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLCTV102M.pdf |