| Part Number | P0751.332NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 177690 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Unshielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 5.4A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | P0751.332NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | P0751.332NLT |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 12.95 X 9.4 X 5.46 |
| Type | Power |
| Protection Style | Unshielded |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 245 |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Technology | Wirewound |
| Product Dimensions | 12.95 x 9.4 x 5.46 mm |
| Product Depth | 9.4 mm |
| Product Height | 5.46 mm |
| Product Length | 12.95 mm |
| Replacement Part Number | PART-P0751.332NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Wirewound 150uH 10% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 1.6A T R Download PDF datasheet for SDR1307-151KL.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Common Mode Choke Wirewound 90Ohm 25% 100MHz 330mA 0805 Embossed T R Download PDF datasheet for DLW21SN900SQ2L.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1A 1210 T R Download PDF datasheet for BRL3225T4R7M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 4.7uH 20% 26A T R Download PDF datasheet for PG1083.472NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 3.6A 2020 T R Download PDF datasheet for SRN5020-1R0Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 1.4A T R Download PDF datasheet for SRN6045-330M.pdf |
|
Abracon | Ind Power Molded Wirewound 4.7uH 20% 5.5A 2826 T R Download PDF datasheet for ASPI-0630LR-4R7M-T15.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Common Mode Choke Wirewound 120Ohm 25% 100MHz 370mA 0805 Embossed T R Download PDF datasheet for DLW21SN121SQ2L.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 120Ohm 100MHz 2.5A 0603 T R Download PDF datasheet for MI0603M121R-10.pdf |
|
Panasonic | Ind Chip Choke Coil Shielded Wirewound 2.7uH 30% 100KHz 6.5A (10 X 10 X 4.5mm) Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLATP2R7NB.pdf |