PZ2012U300-3R0TF SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS
PZ2012U300-3R0TF Images
Please contact us for more photos of PZ2012U300-3R0TF
Part Number PZ2012U300-3R0TF
Manufacturer SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 30 Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0805 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level PZ2012U300-3R0TF
Datasheet download PZ2012U300-3R0TF.pdf
Request Quotation for PZ2012U300-3R0TF
PZ2012U300-3R0TF Specifications
Part Number PZ2012U300-3R0TF
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.85 mm
Package/Case 0805
Protection Style Shielded
Maximum DC Current 3 A
Tolerance 25 %
Type Chip Bead
Pin Count 2
Rad Hard No
Maximum DC Resistance 0.02 Ohm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Core Material Ferrite
Supplier Package 0805
Test Frequency 100 MHz
Impedance 30 Ohm
Technology Multilayer
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.85 mm
Product Length 2 mm