| Part Number | BRC2012T4R7MD |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 684920 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Chip Wirewound 4.7uH 20% 1MHz Ferrite 600mA 0805 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BRC2012T4R7MD |
| Datasheet download |
| Part Number | BRC2012T4R7MD |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Product Dimensions | 2.2 x 1.45 x 1.4 mm |
| Tolerance | 20 % |
| Package/Case | 0805 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Test Frequency | 1 MHz |
| Product Depth | 1.45 mm |
| Product Height | 1.4 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-BRC2012T4R7MD |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 150uH 30% 100KHz Ferrite 850mA T R Download PDF datasheet for DR1040-151-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 18.8uH 20% 100KHz Ferrite 3.09A 1.55A T R Download PDF datasheet for SRF0703-4R7M.pdf |
|
Eaton | Ind Power 50nH 20% 1MHz Ferrite 40A T R Download PDF datasheet for CPL-4-50TR-R.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Molded Wirewound 220uH 10% 796KHz 15Q-Factor Ferrite 50mA 1210 T R Download PDF datasheet for IMC1210ER221K.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 100nH 15% 100KHz 19A T R Download PDF datasheet for FP3-R10-R.pdf |
|
Bourns | BNSSDR0805-681KLV10 MAGNETICS-NON-SHIELD - |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 320nH 10% 100KHz Ferrite 68A 5050 T R Download PDF datasheet for FP1308-R32-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 22uH 20% 1KHz 16Q-Factor Ferrite 700mA T R Download PDF datasheet for SRR0603-220ML.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A T R Download PDF datasheet for UP1B-4R7R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 1MHz Ferrite 1A 1212 T R Download PDF datasheet for SRN3015-100M.pdf |