| Part Number | PA2202.231NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 188020 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Bead Wirewound 230nH 15% 36A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PA2202.231NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PA2202.231NLT |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Package/Case | 12.1 X 10 X 6 |
| Type | Power Bead |
| Maximum DC Current | 36 A |
| Tolerance | 15 % |
| Core Material | |
| Minimum Quality Factor | |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Impedance | |
| Product Dimensions | 12.1 x 10 x 6 mm |
| Rad Hard | No |
| Maximum DC Resistance | uOhm |
| Technology | Wirewound |
| Inductance | 230 nH |
| Product Depth | 10 mm |
| Product Height | 6 mm |
| Product Length | 12.1 mm |
| Replacement Part Number | PART-PA2202.231NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 3.5uH 20% 100KHz Ferrite 1.73A 2020 T R Download PDF datasheet for SD52-3R5-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz 479mA T R Download PDF datasheet for DRA73-221-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 330uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 350mA T R Download PDF datasheet for SRR1005-331K.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.04A 1212 T R Download PDF datasheet for NR3015T4R7M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 3.54uH 14.16uH 20% 100KHz Ferrite 3.31A 1.66A T R Download PDF datasheet for DRQ73-3R3-R.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 33uH 20% 100KHz 1.1A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6UH330M.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 4.7uH 30% 100KHz 1.3A 1515 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL4LG4R7NA.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 22uH 20% 100KHz 900mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6SH220M.pdf |
|
TE Connectivity | Ind Chip Molded Unshielded Wirewound 5.6uH 10% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 300mA 1812 T R Download PDF datasheet for 1-1624094-9.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 105nH 10% 100KHz Ferrite 43A T R Download PDF datasheet for FP0705R1-R10-R.pdf |