| Part Number | ELL6SH4R7M |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 879960 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 2A Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELL6SH4R7M |
| Datasheet download |
| Part Number | ELL6SH4R7M |
|---|---|
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 6.9 X 6.5 X 3.3 |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Product Dimensions | 6.9 x 6.5 x 3.3 mm |
| Product Depth | 6.5 mm |
| Product Height | 3.3 mm |
| Product Length | 6.9 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELL6SH4R7M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 230nH 10% 100KHz Ferrite 13A T R Download PDF datasheet for FPT705-230-R.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 3.3uH 10% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 355mA 1812 T R Download PDF datasheet for CM453232-3R3KL.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 600 Ohm 25% Ferrite 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for HZ1005K601TFB01.pdf |
|
NIC Components | Ind Chip Bead 1K Ohm 25% 100MHz Ferrite 250mA 0402 T R Download PDF datasheet for NCB0402P102TR025F.pdf |
|
Vishay | Ind RF Thin Film 30nH 20% 250MHz 13Q-Factor 0303 Waffle Pack Download PDF datasheet for RFLW3N3000BMNWS.pdf |
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Multi-Layer 2.2nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for L-07C2N2SV6T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 22uH 20% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 1.95A T R Download PDF datasheet for SDR1006-220ML.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 230nH 10% 100KHz Ferrite 55A T R Download PDF datasheet for FP1107R1-R23-R.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 470uH 10% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 62mA 1812 T R Download PDF datasheet for CM453232-471KL.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 3.7A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232DZER220M5A.pdf |