| Part Number | LD1-101-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 315210 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 360mA T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LD1-101-R |
| Datasheet download |
| Part Number | LD1-101-R |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Package/Case | 4.8 X 4.3 X 3.5 |
| Product Dimensions | 4.8 x 4.3 x 3.5 mm |
| Product Depth | 4.3 mm |
| Product Height | 3.5 mm |
| Product Length | 4.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-LD1-101-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Ind Chip Molded Wirewound 270nH 20% 25.2MHz 30Q-Factor 450mA 1210 T R Download PDF datasheet for AISM-1210-R27M-T.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0805 Paper T R Download PDF datasheet for BLM21AG221SN1D.pdf |
|
Abracon | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 1.8A T R Download PDF datasheet for ASPI-8040S-330MT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 2A T R Download PDF datasheet for P1167.103 NLT.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 100uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 60mA 1210 T R Download PDF datasheet for CM322522-101KL.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Wirewound 4.7uH 20% 1MHz Ferrite 2.2A T R Download PDF datasheet for WPN4012H4R7MT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 8.2A T R Download PDF datasheet for SRR1280-4R7Y.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 2.01A T R Download PDF datasheet for NS12575T101MN.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 7.2A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232CZER3R3M01.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.1A T R Download PDF datasheet for SRN6045-470M.pdf |