| Part Number | BLM18HE152SN1D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 312250 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 1.5KOhm 25% 100MHz Ferrite 500mA 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM18HE152SN1D |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM18HE152SN1D |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Max Processing Temp | 260|265 |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Package/Case | 0603 |
| Test Frequency | 100 MHz |
| MSL Level | 2 |
| Tolerance | 25 % |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-BLM18HE152SN1D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Wirewound 1.5uH 15% 100KHz 21A T R Download PDF datasheet for HC9-1R5-R.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 22uH 20% 100KHz 1.3A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6UH220M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 0.47uH 20% 1MHz Powdered Iron 4.5A 1008 T R Download PDF datasheet for SRP2512-R47M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 4.4A T R Download PDF datasheet for SRR1210-330M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 200nH 15% 1MHz Ferrite 37A T R Download PDF datasheet for FP2-S200-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 120nH 20% 40A T R Download PDF datasheet for PA1320.121NLT.pdf |
|
Eaton | Ind Power 120nH 10% 100KHz Ferrite 79A T R Download PDF datasheet for FP1008R1-R120-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 6.2uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 2.2A T R Download PDF datasheet for SRR5028-6R2Y.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Shielded Wirewound 3.3uH 20% 1MHz Ferrite 2.6A 2525 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH66SN3R3M03L.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 15uH 20% 1KHz Ferrite 3.5A T R Download PDF datasheet for SDR1105-150ML.pdf |