| Part Number | PA2509.201NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 659980 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Bead Shielded Wirewound 200uH 10% 30A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PA2509.201NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PA2509.201NLT |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Package/Case | 7(Max) X 8.5(Max) X 8(Max) |
| Package Dimensions | 7 x 8.5 x 8 mm |
| Rad Hard | No |
| Pin Count | 2 |
| Inductance | 200 uH |
| Maximum DC Current | 30 A |
| Maximum DC Resistance | 350 uOhm |
| Technology | Wirewound |
| Protection Style | Shielded |
| Supplier Package | SMD |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Type | Power Bead |
| Product Depth | 8.5(Max) mm |
| Product Height | 8(Max) mm |
| Product Length | 7(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-PA2509.201NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Powdered Iron 6A T R Download PDF datasheet for HCM0703-3R3-R.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 4.3uH 20% 100KHz Ferrite 3.8A Tape Download PDF datasheet for SWPA6045S4R3MT.pdf |
|
TDK | Ind Power Wirewound 47uH 10% 100KHz Ferrite 1.5A Blister T R Download PDF datasheet for B82464A4473K.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A T R Download PDF datasheet for UP1B-150-R.pdf |
|
TDK | Ind General Purpose Chip Molded Laser Cut 33nH 5% 100MHz 10Q-Factor Ceramic 300mA 0603 Blister T R - |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 1.5A T R Download PDF datasheet for SRP4020TA-150M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded 10uH 30% 100KHz 3.8A 10.3 X 10.4 X 4mm Download PDF datasheet for PF0560.103NL.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead Molded 120 Ohm 25% 100MHz Ferrite 550mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15AG121SZ1D.pdf |
|
GOTREND TECHNOLOGY | Ind Power Choke Shielded 1uH 20% 100KHz 6.5A T R Download PDF datasheet for GSSR2-104P-1R0N.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 1.5nH 0.5nH 100MHz 10Q-Factor 1A 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQW15AN1N5D00D.pdf |