| Part Number | BRC2016T330K |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 385190 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Chip Wirewound 33uH 10% 100KHz Ferrite 240mA 0806 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BRC2016T330K |
| Datasheet download |
| Part Number | BRC2016T330K |
|---|---|
| Product Dimensions | 2.2 x 1.8 x 1.8 mm |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 0806 |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 10 % |
| Product Depth | 1.8 mm |
| Product Height | 1.8 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-BRC2016T330K |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Telecom Transformer 1:1 1500Vrms Surface Mount Download PDF datasheet for B2013FNLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 6Q-Factor Ferrite 1.9A T R Download PDF datasheet for SRN4012T-2R2M.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 5.6uH 20% 100KHz 1.8A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6SH5R6M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 810mA 2020 T R Download PDF datasheet for SD53-220-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Shielded Wirewound 3.3uH 20% 1MHz Ferrite 2.6A 2525 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH66SN3R3M03L.pdf |
|
NIC Components | Ind Common Mode Choke Shielded Wirewound 90Ohm 25% 100MHz Ferrite 400mA 0805 T R Download PDF datasheet for NCC0805F900KTRF.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 33uH 20% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 3A T R Download PDF datasheet for SDR1806-330ML.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 4.7uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 13.5A T R Download PDF datasheet for SRP1265A-4R7M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 18uH 20% 1KHz 21Q-Factor Ferrite 3.8A T R Download PDF datasheet for SRR1208-180ML.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Unshielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Ferrite 800mA 1210 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH32CN1R0M23L.pdf |