| Part Number | ETQP2H0R3BFA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 194820 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Wirewound 290nH 20% 100KHz 36A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ETQP2H0R3BFA |
| Datasheet download |
| Part Number | ETQP2H0R3BFA |
|---|---|
| Package/Case | 13.3 X 13.4 X 4.9 |
| Product Dimensions | 13.3 x 13.4 x 4.9 mm |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Choke |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Lead Finish | Tin|Tin/Copper |
| Product Depth | 13.4 mm |
| Product Height | 4.9 mm |
| Product Length | 13.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-ETQP2H0R3BFA |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 3.2A T R Download PDF datasheet for SRU5028-2R2Y.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Common Mode Choke Wirewound 120Ohm 25% 100MHz 370mA 0805 Embossed T R Download PDF datasheet for DLW21SN121SQ2L.pdf |
|
Eaton | IND COM MOD 18.9 UH 10ASM - |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Multi-Layer Download PDF datasheet for LQG15HH6N8G02D.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 0.47uH 20% 1MHz Powdered Iron 4.5A 1008 T R Download PDF datasheet for SRP2512-R47M.pdf |
|
Eaton | IND PWR SHLD 47UH 20% 100KHZ FERRITE Download PDF datasheet for SD3118-470-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 1uH 15% 100KHz 23.7A T R Download PDF datasheet for HC9-1R0-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Powdered Iron 20A T R Download PDF datasheet for HCM1305-2R2-R.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Wirewound 27uH 10% 1KHz Iron 10.4A Box Download PDF datasheet for PM2120-270K-RC.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Unshielded Multi-Layer 5.6nH 0.3nH 100MHz 9Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for AIMC-0402-5N6S-T.pdf |