| Part Number | BK1005HS601-TV |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 626310 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead Multi-Layer 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 300mA 0402 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BK1005HS601-TV |
| Datasheet download |
| Part Number | BK1005HS601-TV |
|---|---|
| Technology | Multi-Layer |
| Tolerance | 25 % |
| Pin Count | 2 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Dimensions | 1 x 0.5 x 0.5 |
| Supplier Package | 0402 |
| Package/Case | 0402 |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Depth | 0.5 mm |
| Product Height | 0.5 mm |
| Product Length | 1 mm |
| Replacement Part Number | PART-BK1005HS601-TV |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 3.3nH, \u00b10.1nH, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q3N3BT02.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 18uH 15% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 1.25A T R Download PDF datasheet for SDR0604-180YL.pdf |
|
TDK | Ind Chip Molded Wirewound 47uH 10% 100KHz 27Q-Factor Ferrite 85mA 1210 Blister T R Download PDF datasheet for B82422-A1473-K100.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 205nH 20% 100KHz Ferrite 35A T R Download PDF datasheet for FP1109-R20-R.pdf |
|
Eaton | IND, FP1007R3, 230NH, 43A,2 PADS, SMT - |
|
Murata Manufacturing | FIXED INDUCTOR 4.7UH 20% Download PDF datasheet for LQM2HPZ4R7MGSL.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 600Ohm 100MHz 4A 2220 T R Download PDF datasheet for HI2220P601R-10.pdf |
|
KEMET | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 33 Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0603 T R Download PDF datasheet for Z0603C330APMST.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 150nH 10% 100KHz Ferrite 61A T R Download PDF datasheet for FP1007R3-R15-R.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 100uH 10% 2.52MHz 40Q-Factor Ferrite 110mA 1812 T R Download PDF datasheet for CM453232-101KL.pdf |