| Part Number | DRQ127-471-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 409100 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 467.1uH 1868uH 20% 100KHz Ferrite 850mA 427mA T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DRQ127-471-R |
| Datasheet download |
| Part Number | DRQ127-471-R |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Tolerance | 20 % |
| Core Material | Ferrite |
| Product Dimensions | 12.5 x 12.5 x 8 mm |
| Technology | Wirewound |
| Maximum DC Current | |
| Maximum DC Resistance | |
| Inductance | |
| Minimum Quality Factor | |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Impedance | |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 12.5 X 12.5 X 8 |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Protection Style | Shielded |
| Rad Hard | No |
| Product Depth | 12.5 mm |
| Product Height | 8 mm |
| Product Length | 12.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-DRQ127-471-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Laird | Ind Common Mode Choke 160Ohm 100MHz 300mA 0805 T R Download PDF datasheet for CM0805C161R-10.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 27nH, \u00b15%, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q27NJT02.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 4.6A T R Download PDF datasheet for P1168.682NLT.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 770uH 35% 4.7A Tube Download PDF datasheet for P0422NL.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Shielded Wirewound 3.3uH 20% 1MHz Ferrite 2.6A 2525 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH66SN3R3M03L.pdf |
|
Pulse | Ind Power 77uH 20% 1.54A T R Download PDF datasheet for PE-53830SNLT.pdf |
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 100uH 10% 2.52MHz 40Q-Factor Ferrite 110mA 1812 T R Download PDF datasheet for CM453232-101KL.pdf |
|
TDK | Ind Chip Molded Wirewound 27nH 5% 250MHz 60Q-Factor Ceramic 700mA 0805 Blister T R Download PDF datasheet for B82498F3270J.pdf |
|
Vishay | VISIHLP3232BEER3R3M01 IHLP-3232BE-01 3.3 Download PDF datasheet for IHLP3232BEER3R3M01.pdf |
|
TDK | Ind General Purpose Chip Wirewound 12nH 5% 250MHz 40Q-Factor Ceramic 700mA 0805 Blister T R Download PDF datasheet for B82498B3120J.pdf |