| Part Number | SRR1280-220M |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 393310 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 4.3A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SRR1280-220M |
| Datasheet download |
| Part Number | SRR1280-220M |
|---|---|
| Impedance | |
| Product Dimensions | 12.8 x 12.8 x 8 mm |
| Maximum DC Current | |
| Minimum Quality Factor | |
| Maximum DC Resistance | |
| Inductance | |
| Type | Power |
| Technology | Wirewound |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Package/Case | 12.8 X 12.8 X 8 |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| MSL Level | 1 |
| Tolerance | 20 % |
| Core Material | Ferrite |
| Protection Style | Shielded |
| Max Processing Temp | 230 |
| Product Depth | 12.8 mm |
| Product Height | 8 mm |
| Product Length | 12.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-SRR1280-220M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Power Bead Shielded Wirewound 55nH 20% 100KHz 35A T R Download PDF datasheet for PA4059.550HLT.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | MOLDED SMD POWER INDUCTORS +-20% 0.56H - |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 10nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 340mA 0402 T R Download PDF datasheet for HK100510NJ-T.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Common Mode Choke Wirewound 250 Ohm 100MHz 5A 2020 Embossed T R Download PDF datasheet for DLW5BTM251SQ2L.pdf |
|
Bourns | Ind Chip Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 38Q-Factor Ferrite 780mA 1008 T R Download PDF datasheet for PM1008S-100M-RC.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18PG121SN1D.pdf |
|
Bourns | Ind Chip Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 35Q-Factor Ferrite 3A 1008 T R Download PDF datasheet for PM1008S-1R0M-RC.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 220uH 20% 100KHz 410mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6RH221M.pdf |
|
TE Connectivity | Inductor, SMD, High Frequency, 36401E18NGTDF, 3640 Series, 0402 Pkg, 18nH, 2% Tol, T R 1k Download PDF datasheet for 7-1624108-0.pdf |
|
Eaton | Ind Power Unshielded Wirewound 150nH 10% 100KHz 339Q-Factor Ferrite 55A T R Download PDF datasheet for FP1109B1-R150-R.pdf |