| Part Number | NPIS16R150MTRF |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 667550 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 800mA T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NPIS16R150MTRF |
| Datasheet download |
| Part Number | NPIS16R150MTRF |
|---|---|
| Package/Case | 6.6 X 4.45 X 2.92 |
| Rad Hard | No |
| Technology | Wirewound |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Dimensions | 6.6 x 4.45 x 2.92 mm |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| MSL Level | 1 |
| Product Depth | 4.45 mm |
| Product Height | 2.92 mm |
| Product Length | 6.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-NPIS16R150MTRF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 7.3A Carrier T R Download PDF datasheet for CDEP104NP-2R2MC-88.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 4.7uH 25% 100KHz Powdered Iron 5A T R Download PDF datasheet for HCP0704-4R7-R.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead Shielded 500Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 1206 T R Download PDF datasheet for MI1206L501R-10.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 6.8uH 20% 100KHz 1.5A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6SH6R8M.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded 3.3uH 20% 100KHz 6A 2525 T R Download PDF datasheet for IHLP2525CZER3R3M01.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 280nH 10% 100KHz Ferrite 51A T R Download PDF datasheet for FP0906R1-R28-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 150nH 10% 100KHz Ferrite 46A T R Download PDF datasheet for FP1105R1-R15-R.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 96uH -35% to 30% 6A T R Download PDF datasheet for PA2746NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 4A T R Download PDF datasheet for SRP4012TA-1R0M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 1.68A T R Download PDF datasheet for DRA74-220-R.pdf |