| Part Number | NPIS60P100MTRF |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 599590 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 2.5A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NPIS60P100MTRF |
| Datasheet download |
| Part Number | NPIS60P100MTRF |
|---|---|
| Product Dimensions | 7.8 x 7 x 2.4 mm |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Type | Power |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Protection Style | Shielded |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Package/Case | 7.8 X 7 X 2.4 |
| MSL Level | 1 |
| Lead Finish | Tin |
| Product Depth | 7 mm |
| Product Height | 2.4 mm |
| Product Length | 7.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-NPIS60P100MTRF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Molded Multi-Layer 22nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 200mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for L-07C22NJV6T.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Wirewound 13.2mH 500mA T R Download PDF datasheet for PE-53914NLT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded 2.2uH 20% 1MHz 4.3A T R Download PDF datasheet for PA4332.222NLT.pdf |
|
Vishay | VISICM2824ER301V Download PDF datasheet for ICM2824ER301V.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 4.7nH 0.2nH 100MHz 25Q-Factor 750mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQW15AN4N7C00D.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 12A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050EZER4R7M01.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Wirewound 15nH 5% 250MHz 26Q-Factor Ceramic 560mA 0402 T R Download PDF datasheet for AISC-0402-15NJ-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 88uH 20% 100KHz Ferrite 1.62A 0.811A T R Download PDF datasheet for SRF0703-220M.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 230nH 10% 100KHz Ferrite 42A T R Download PDF datasheet for FP1107R2-R23-R.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 80Ohm 100MHz 6A 1812 T R Download PDF datasheet for HI1812T800R-10.pdf |