| Part Number | FP1007R1-R22-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 326970 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Power Wirewound 215nH 10% 100KHz Ferrite 60A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FP1007R1-R22-R |
| Datasheet download |
| Part Number | FP1007R1-R22-R |
|---|---|
| Product Dimensions | 10.4 x 8 x 7 mm |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Max Processing Temp | 245 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 10.4 X 8 X 7 |
| Tolerance | 10 % |
| Core Material | Ferrite |
| Type | High Current Power |
| Product Depth | 8 mm |
| Product Height | 7 mm |
| Product Length | 10.4 mm |
| Replacement Part Number | PART-FP1007R1-R22-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 15nH, \u00b13%, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q15NHT02.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 100mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18BD102SN1D.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 1mH 10% 100KHz Ferrite 100mA 1210 T R Download PDF datasheet for CBC3225T102KR.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Shielded Molded Wirewound 470uH 10% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 87mA 1812 T R Download PDF datasheet for ISC1812ER471K.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 2.7uH 20% 100KHz Ferrite 2.3A 1515 T R Download PDF datasheet for SRN4018-2R7M.pdf |
|
TDK | Ind General Purpose Chip Wirewound 12nH 5% 250MHz 40Q-Factor Ceramic 700mA 0805 Blister T R Download PDF datasheet for B82498B3120J.pdf |
|
Sumida | INDUCT, SHIELD, 20%, 14A, SMD - |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Ferrite 2.53A 2020 T R Download PDF datasheet for SD14-1R5-R.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Shielded Wirewound 18uH 20% 100KHz 2.5A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLATV180M.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 5.3A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232CZER100M11.pdf |