HI0603P600R-10 Laird
HI0603P600R-10 Images
Please contact us for more photos of HI0603P600R-10
Part Number HI0603P600R-10
Manufacturer Laird
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Chip Bead 60Ohm 100MHz Ferrite 4A 0603 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level HI0603P600R-10
Datasheet download HI0603P600R-10.pdf
Request Quotation for HI0603P600R-10
HI0603P600R-10 Specifications
Part Number HI0603P600R-10
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Test Frequency 100 MHz
Package/Case 0603
Type Chip Bead
Core Material Ferrite
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm