| Part Number | ELL6RH100M |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 174320 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Coil Shielded 10uH 20% 100KHz 1.1A Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELL6RH100M |
| Datasheet download |
| Part Number | ELL6RH100M |
|---|---|
| Package/Case | 6.9 X 6.5 X 3.1 |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Product Dimensions | 6.9 x 6.5 x 3.1 mm |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 6.5 mm |
| Product Height | 3.1 mm |
| Product Length | 6.9 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELL6RH100M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Common Mode Choke 5mH 2A T R Download PDF datasheet for PM3700-60-RC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 1KHz 27Q-Factor Ferrite 3A T R Download PDF datasheet for SRR1260A-330M.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 1KHz Ferrite 3.9A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH127 LDNP-330MC.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 4.7uH 20% 26A T R Download PDF datasheet for PG1083.472NLT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 2.4A Embossed T R Download PDF datasheet for NRS5040T6R8MMGJV.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 5.8uH 30% 100KHz Ferrite 2.58A T R Download PDF datasheet for SD6030-5R8-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 1mH 20% 100KHz Ferrite 70mA T R Download PDF datasheet for SDE6603-102M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 150nH 100KHz 57.5A T R Download PDF datasheet for PA3288.151HLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 6.8uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 11A T R Download PDF datasheet for SRP1245A-6R8M.pdf |
|
Eaton | POWER INDUCTOR - |