| Part Number | IHLP1212AEERR47M11 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 329780 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Shielded Wirewound 470nH 20% 100KHz 6.7A 1212 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IHLP1212AEERR47M11 |
| Datasheet download |
| Part Number | IHLP1212AEERR47M11 |
|---|---|
| Product Dimensions | 3.6 x 3.2 x 1.5 mm |
| Package/Case | 1212 |
| Protection Style | Shielded |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Lead Finish | Tin |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | High Current |
| Rad Hard | No |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Depth | 3.2 mm |
| Product Height | 1.5 mm |
| Product Length | 3.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-IHLP1212AEERR47M11 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 25% 100KHz 670mA 1515 Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH3D14EHPNP-100PC.pdf |
|
KEMET | Ind High Current Chip Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 1.25A 1210 T R Download PDF datasheet for L1210R4R7MDWIT.pdf |
|
NIC Components | Ind Chip Multi-Layer 5.6nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for NML04D5N6TRF.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 18nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 240mA 0402 T R Download PDF datasheet for ELJRF18NJFB.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 800mA T R Download PDF datasheet for P1174.103NLT.pdf |
|
API Delevan | POWER INDUCTOR,MOLDED,SMD,TOL.10%,8.2 UH Download PDF datasheet for P1812R-822K.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Shielded 210nH 100KHz 25A 23.5 X 11 X 5mm T R Download PDF datasheet for PA2494HLT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead Molded 1K Ohm 25% 100MHz Ferrite 600mA 0805 Paper T R Download PDF datasheet for BLM21AG102SZ1D.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Wirewound 100uH 5% 796KHz 15Q-Factor Ferrite 80mA 0806 T R Download PDF datasheet for LBM2016T101J.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound Download PDF datasheet for LQW15AN10NG80D.pdf |