| Part Number | LBC2518T4R7M |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 492010 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Wirewound 4.7uH 20% 7.96MHz Ferrite 510mA 1007 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LBC2518T4R7M |
| Datasheet download |
| Part Number | LBC2518T4R7M |
|---|---|
| Test Frequency | 7.96 MHz |
| Max Processing Temp | 250 |
| Technology | Wirewound |
| Product Dimensions | 2.7 x 2 x 2 mm |
| Package/Case | 1007 |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Product Depth | 2 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Product Length | 2.7 mm |
| Replacement Part Number | PART-LBC2518T4R7M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind High Frequency Wirewound 100nH 5% 150MHz 60Q-Factor Ceramic 500mA 0805 T R Download PDF datasheet for IMC0805ERR10J01.pdf |
|
TDK | Ind High Current Chip Molded Wirewound 330uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 200mA 2220 Blister T R Download PDF datasheet for B82442H1334K.pdf |
|
Abracon | Ind RF Unshielded 120nH 10% 300MHz 70Q-Factor Air 320mA T R Download PDF datasheet for AIAC-1008C-R12K-T.pdf |
|
Eaton | INDUCTOR Download PDF datasheet for FP1007R6-R18-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 650mA T R Download PDF datasheet for SRR7045-101M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | TYCNRS5040T220MMCKV INDC-IND 22UH,20%,1. Download PDF datasheet for NRS5040T220MMCKV.pdf |
|
Murata Manufacturing | Fixed Inductors 1.0uH 70mOhms 3.1A + -20% 2.0x1.6x1.0mm Download PDF datasheet for DFE201208S-R47M=P2.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 22uH 20% 1MHz Ferrite 600mA 1212 T R Download PDF datasheet for SRN3015-220M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 560nH 20% 100KHz Powdered Iron 36A T R Download PDF datasheet for HCM1305-R56-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 900mA T R Download PDF datasheet for SRR3011-4R7YL.pdf |