| Part Number | HZ0603C601R-10 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird |
| Quantity in stock | 683590 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 600Ohm 100MHz Ferrite 300mA 0603 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HZ0603C601R-10 |
| Datasheet download |
| Part Number | HZ0603C601R-10 |
|---|---|
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Core Material | Ferrite |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Type | Chip Bead |
| Package/Case | 0603 |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.8 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-HZ0603C601R-10 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Powdered Iron 14.5A T R Download PDF datasheet for HCP0805-1R0-R.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Wirewound 470nH 30% 1MHz Metal 1.1A 0603 Embossed T R Download PDF datasheet for MBKK1608TR47N.pdf |
|
Eaton | Ind Power 220nH 10% 100KHz Ferrite 74A T R Download PDF datasheet for FP1008R2-R220-R.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 10uH 20% 100KHz 1.1A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6RH100M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Powdered Iron 2.1A 0805 T R Download PDF datasheet for SRP2010-1R0M.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 7uH 30% 100KHz Ferrite 4.5A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH104RNP-7R0NC.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 1mH 10% 100KHz Ferrite 100mA 1210 T R Download PDF datasheet for CBC3225T102KR.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 96uH -35% to 30% 6A T R Download PDF datasheet for PA2746NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 7.4uH 30% 100KHz 7.5Q-Factor Ferrite 2.3A T R Download PDF datasheet for SRR6038-7R4Y.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 1K Ohm 25% 100MHz Ferrite 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for GZ1005U102CTF.pdf |