| Part Number | L-05B10NJV6T |
|---|---|
| Manufacturer | Johanson Technology |
| Quantity in stock | 170990 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Chip Molded Multi-Layer 10nH 5% 100MHz 5Q-Factor Ceramic 250mA 0201 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | L-05B10NJV6T |
| Datasheet download |
| Part Number | L-05B10NJV6T |
|---|---|
| Maximum DC Current | 250 mA |
| Technology | Multi-Layer |
| Tolerance | 5 % |
| Lead Finish | Tin Over Nickel |
| Minimum Quality Factor | 5@100MHz |
| Inductance | 10 nH |
| Maximum Self Resonant Frequency | 4.19 GHz |
| Package Dimensions | 0.6 x 0.3 x 0.3 mm |
| Pin Count | 2 |
| Protection Style | Molded |
| Operating Temperature | -40 to 100 °C |
| Supplier Package | 0201 |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Type | RF Chip |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Core Material | Ceramic |
| Package/Case | 0201 |
| Product Depth | 0.3 mm |
| Product Height | 0.3 mm |
| Product Length | 0.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-L-05B10NJV6T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Sumida | CRH0530CDMCCDS-1R0MC FIXED IND. 1UH 20% Download PDF datasheet for 0530CDMCCDS-1R0MC.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.4A 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18PG221SN1D.pdf |
|
Pulse | Ind Choke Toroid 47uH 10A - |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 150uH 10% 1KHz 21Q-Factor Ferrite 300mA T R Download PDF datasheet for SRR0604-151KL.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 2.2uH 20% 300KHz Ferrite 24.3A T R Download PDF datasheet for HC2LP-2R2-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 48Q-Factor Ferrite 2A T R Download PDF datasheet for SRR1005-100M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Iron 7A T R Download PDF datasheet for SRP7030-3R3FM.pdf |
|
Laird | Ind Chip Molded Toroid 119 Ohm 100MHz Ferrite 6mA T R Download PDF datasheet for 29F0818-1SR-10.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead 120nH 12% 100KHz 84A T R Download PDF datasheet for PA3784.121HLT.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 5.7A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH124NP-4R7MC.pdf |