WPN4012H100MT SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS
WPN4012H100MT Images
Please contact us for more photos of WPN4012H100MT
Part Number WPN4012H100MT
Manufacturer SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Wirewound 10uH 20% 1MHz Ferrite 1.5A T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level WPN4012H100MT
Datasheet download WPN4012H100MT.pdf
Request Quotation for WPN4012H100MT
WPN4012H100MT Specifications
Part Number WPN4012H100MT
Pin Count 2
Maximum DC Resistance 0.345 Ohm
Rad Hard No
Technology Wirewound
Package Dimensions 4 x 4 x 1.2 mm
Core Material Ferrite
Tolerance 20 %
Inductance 10 uH
Package/Case 4 X 4 X 1.2
Maximum Self Resonant Frequency 12 MHz
Maximum DC Current 1.5 A
Operating Temperature -40 to 125 °C
Test Frequency 1 MHz
Type Power
Product Depth 4 mm
Product Height 1.2 mm
Product Length 4 mm