| Part Number | NRG4026 T 1R2N |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 546530 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 1.2uH 30% 100KHz Ferrite 2.3A 1515 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NRG4026 T 1R2N |
| Datasheet download | - |
| Part Number | NRG4026 T 1R2N |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Package/Case | 1515 |
| Protection Style | Shielded |
| Operating Temperature | -25 to 120 °C |
| Product Dimensions | 4.2 x 4.2 x 2.6 mm |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 4.2 mm |
| Product Height | 2.6 mm |
| Product Length | 4.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-NRG4026 T 1R2N |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 900mA 5040 T R Download PDF datasheet for SRN5040-470M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 820nH 20% 100KHz Powdered Iron 31A T R Download PDF datasheet for HCM1305-R82-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 6uH 20% 300KHz Ferrite 17A T R Download PDF datasheet for HC2LP-6R0-R.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Bead Multi-Layer 100Ohm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0603 T R Download PDF datasheet for ACML-0603-101-T.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Multi-Layer 6.8nH 0.2nH 100MHz 9Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for AIMC-0402-6N8C-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 1KHz 27Q-Factor Ferrite 3A T R Download PDF datasheet for SRR1260A-330M.pdf |
|
Murata Manufacturing | MONOLITHIC CERMIC CAPACITORS Download PDF datasheet for BLM03PG330SN1D.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Wirewound 3.3uH 20% 1MHz Ferrite 4A T R Download PDF datasheet for WPN4020H3R3MT.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 5.57A T R Download PDF datasheet for DRA125-100-R.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead Shielded 40Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 0805 T R Download PDF datasheet for MI0805K400R-10.pdf |