| Part Number | HZ1206D102R-15 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird |
| Quantity in stock | 531420 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead Mono-Layer 1K Ohm 100MHz Ferrite 400mA 1206 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HZ1206D102R-15 |
| Datasheet download |
| Part Number | HZ1206D102R-15 |
|---|---|
| Package/Case | 1206 |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Technology | Mono-Layer |
| Lead Finish | Pure Tin |
| Product Dimensions | 3.2 x 1.6 x 1.1 |
| Type | Chip Bead |
| Pin Count | 2 |
| Max Processing Temp | 255 |
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | 1206 |
| Core Material | Ferrite |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 1.1 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-HZ1206D102R-15 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Laird | Ind Chip Bead 31Ohm 100MHz 4.5A 0805 T R Download PDF datasheet for HI0805Q310R-10.pdf |
|
Bourns | IND2.5 X 2.0 X 1.0 MM,SHDSMD - |
|
Panasonic | Ind Power Choke Coil 360nH 20% 100KHz 24A T R Download PDF datasheet for ETQP4LR36WFC.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded 2.2uH 20% 100KHz 16A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050CEER2R2M01.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 170nH 10% 100KHz Ferrite 60A T R Download PDF datasheet for FP1007R1-R17-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 377uH 20% 680mA T R Download PDF datasheet for PE-53826SNLT.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind General Purpose Chip Unshielded Wirewound 10uH 10% 1MHz 35Q-Factor Ferrite 190mA 1210 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH32MN100K23L.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 110nH 15% 100KHz 50A T R Download PDF datasheet for PA3136.101HLT.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 690nH 20% 100KHz 21A T R Download PDF datasheet for ETQP2H0R7BFA.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Iron 5.5A T R Download PDF datasheet for SRP7030-4R7M.pdf |