| Part Number | BRL3225T4R7M |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 142530 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Chip Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1A 1210 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BRL3225T4R7M |
| Datasheet download |
| Part Number | BRL3225T4R7M |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Technology | Wirewound |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 1210 |
| Tolerance | 20 % |
| Product Dimensions | 3.4 x 2.7 x 1.7 mm |
| Product Depth | 2.7 mm |
| Product Height | 1.7 mm |
| Product Length | 3.4 mm |
| Replacement Part Number | PART-BRL3225T4R7M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Wirewound 150uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 780mA T R Download PDF datasheet for SDR1006-151KL.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 180nH 2% 100MHz 30Q-Factor Ceramic 240mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ERR18G01.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 88uH 25% 100KHz Ferrite 3.98A 1.99A T R Download PDF datasheet for DRAQ127-220-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 21.9uH 2.7A Download PDF datasheet for PE-53632NL.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 9.62uH 38.48uH 20% 100KHz Powdered Iron 1.7A 0.85A T R Download PDF datasheet for CTX10-1P-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded 4.7uH 20% 100KHz 5.5A 2525 T R Download PDF datasheet for IHLP2525CZER4R7M01.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 6.8nH, \u00b15%, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q6N8JT02.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead Shielded 56Ohm 100MHz Ferrite 10A T R Download PDF datasheet for HI1612X560R-10.pdf |
|
Laird | FIXED IND 1.5UH 12A 0.02 OHM - |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 22uH 20% 8.1A T R Download PDF datasheet for PB2020.223NLT.pdf |