| Part Number | ETQP4LR45XFC |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 640320 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Wirewound 450nH -25% to 20% 100KHz 24A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ETQP4LR45XFC |
| Datasheet download |
| Part Number | ETQP4LR45XFC |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | -25 to 20 % |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 11.5 X 10.3 X 4 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Dimensions | 11.5 x 10.3 x 4 mm |
| Lead Finish | Tin|Tin/Copper |
| Product Depth | 10.3 mm |
| Product Height | 4 mm |
| Product Length | 11.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ETQP4LR45XFC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 3.6nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 500mA 0402 T R Download PDF datasheet for HK10053N6S-T.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Coil 2.5uH 20% 100KHz Metal 14A T R Download PDF datasheet for ETQP5M2R5YFK.pdf |
|
Pulse | Ind RF Chip Wirewound 24nH 2% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 600mA 0603 T R Download PDF datasheet for PE-0603CD240GTT.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 220Ohm 100MHz 2.5A 0805 T R Download PDF datasheet for MI0805M221R-10.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Wirewound 220uH 10% 796KHz Ferrite 80mA 1007 T R Download PDF datasheet for LBC2518T221K.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 30% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 1.2A T R Download PDF datasheet for SRU1048-101Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 1.3A T R Download PDF datasheet for SRU1038-101Y.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 8A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232DZER4R7M11.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 22uH 20% 100KHz 640mA 1515 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL4LG220MA.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 383uH -30% to 35% 3.3A T R Download PDF datasheet for PA2743NLT.pdf |