IHLP3232DZER470M51 Vishay
IHLP3232DZER470M51 Images
Please contact us for more photos of IHLP3232DZER470M51
Part Number IHLP3232DZER470M51
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind High Current Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 2.4A T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level IHLP3232DZER470M51
Datasheet download IHLP3232DZER470M51.pdf
Request Quotation for IHLP3232DZER470M51
IHLP3232DZER470M51 Specifications
Part Number IHLP3232DZER470M51
Maximum DC Resistance 269.64
Maximum DC Current
Maximum Self Resonant Frequency
Product Dimensions 8.64 x 8.18 x 4(Max)
Package/Case 8.64 X 8.18 X 4(Max)
Inductance 47
Protection Style Shielded
Pin Count 2
Rad Hard No
Type High Current
Test Frequency 100 kHz
Tolerance 20 %
Technology Wirewound
Supplier Package SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 8.18 mm
Product Height 4(Max) mm
Product Length 8.64 mm