IHLP2525CZER150M8A Vishay
IHLP2525CZER150M8A Images
Please contact us for more photos of IHLP2525CZER150M8A
Part Number IHLP2525CZER150M8A
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind High Current Shielded 15uH 20% 100KHz 2.9A 2525 T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level IHLP2525CZER150M8A
Datasheet download IHLP2525CZER150M8A.pdf
Request Quotation for IHLP2525CZER150M8A
IHLP2525CZER150M8A Specifications
Part Number IHLP2525CZER150M8A
Test Frequency 100 kHz
Lead Finish Tin Over Nickel
Pin Count 2
Type High Current
Product Dimensions 6.86 x 6.47 x 3(Max)
Supplier Package 2525
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 180 °C
Package/Case 2525
Protection Style Shielded
Tolerance 20 %
Product Depth 6.47 mm
Product Height 3(Max) mm
Product Length 6.86 mm