| Part Number | NPIS35LS100MTRF |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 459030 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 770mA 1212 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NPIS35LS100MTRF |
| Datasheet download |
| Part Number | NPIS35LS100MTRF |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 1212 |
| Type | Power |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 3.2 x 3.2 x 1.5 mm |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Protection Style | Shielded |
| Product Depth | 3.2 mm |
| Product Height | 1.5 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-NPIS35LS100MTRF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 40uH 20% 100KHz Ferrite 2.08A 1.04A T R Download PDF datasheet for SRF0703-100M.pdf |
|
Abracon | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 1.8A T R Download PDF datasheet for ASPI-8040S-330MT.pdf |
|
NIC Components | Ind Power Unshielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 1.1A T R Download PDF datasheet for NPI43C100MTRF.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Wirewound 1uH 20% 2MHz Metal 2200mA 0806 Download PDF datasheet for MAKK2016T1R0M.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Drum Core 33uH 20% 100KHz 1.3A Download PDF datasheet for PF0601.333NL.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Shielded Wirewound 10uH 20% 1MHz Ferrite 380mA 1210 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH32PB100MN0L.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 560uH 20% 100KHz 630mA T R Download PDF datasheet for P1171.564NLT.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 660mA 2424 T R Download PDF datasheet for NR 6028T 101M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded 4.7uH 20% 100KHz Powdered Iron 4.5A T R Download PDF datasheet for HCMA0503-4R7-R.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Chip Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 480mA 1210 T R Download PDF datasheet for CBC3225T470MR.pdf |