| Part Number | DRQ127-470-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 543410 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded 47.05uH 188.2uH 20% 100KHz Ferrite 2.95A 1.47A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DRQ127-470-R |
| Datasheet download |
| Part Number | DRQ127-470-R |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Protection Style | Shielded |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Package/Case | 12.5 X 12.5 X 8 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Dimensions | 12.5 x 12.5 x 8 mm |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power |
| Minimum Quality Factor | |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Impedance | |
| Maximum DC Current | |
| Maximum DC Resistance | |
| Inductance | |
| Max Processing Temp | 260 |
| Core Material | Ferrite |
| Product Depth | 12.5 mm |
| Product Height | 8 mm |
| Product Length | 12.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-DRQ127-470-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | INDUCTOR 0.12UH - |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 1.2A 1515 Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH3D16NP-2R2NC.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 6.9A Tape Download PDF datasheet for SWPA8040S1R0NT.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 120nH 15% 1MHz Ferrite 40A T R Download PDF datasheet for FP4-120-R.pdf |
|
TDK | Ind General Purpose Chip Molded 4.7uH 10% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 220mA 1210 Blister T R Download PDF datasheet for B82422T1472K.pdf |
|
Eaton | IND PWR SHLD 47UH 20% 100KHZ FERRITE Download PDF datasheet for SD3118-470-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 10.5uH 42uH 15% 19A 9.5A Tube Download PDF datasheet for P0595NL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 1.72A T R Download PDF datasheet for SRR4018-4R7Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 10mH 5% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 27mA T R Download PDF datasheet for SDR0503-103JL.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 320nH 10% 100KHz Ferrite 57A T R Download PDF datasheet for FP1308R1-R32-R.pdf |