| Part Number | NPIS65LS8R2MTRF |
|---|---|
| Manufacturer | NIC Components |
| Quantity in stock | 105570 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz 2.6A 2424 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NPIS65LS8R2MTRF |
| Datasheet download |
| Part Number | NPIS65LS8R2MTRF |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Product Dimensions | 6.3 x 6.3 x 4.5 mm |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Protection Style | Shielded |
| Package/Case | 2424 |
| Product Depth | 6.3 mm |
| Product Height | 4.5 mm |
| Product Length | 6.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-NPIS65LS8R2MTRF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 230nH 10% 100KHz Ferrite 61A T R Download PDF datasheet for FP1007R3-R23-R.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 1.2uH -20% to 40% 100KHz Ferrite 9.8A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH127NP-1R2NC.pdf |
|
KEMET | FIXED INDUCTORS 33NH 200MA 5% Download PDF datasheet for L0402C33NJRMST.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 20nH 2% 100MHz 40Q-Factor 550mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQW18AN20NG00D.pdf |
|
TDK | Ind Power Wirewound 220uH 20% 100KHz Ferrite 800mA Blister T R Download PDF datasheet for B82476A1224M.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 600Ohm 100MHz 4A 2220 T R Download PDF datasheet for HI2220P601R-10.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 2.8A T R Download PDF datasheet for SRR0604-1R5ML.pdf |
|
Pulse | COMMON CHOKE - |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 1.9A 1515 T R Download PDF datasheet for IFSC1515AHER6R8M01.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Unshielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Ferrite 800mA 1210 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH32CN1R0M23L.pdf |