| Part Number | HK0603R10J-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 180850 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 100nH 5% 100MHz 4Q-Factor Ceramic 60mA 0201 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HK0603R10J-T |
| Datasheet download |
| Part Number | HK0603R10J-T |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Package/Case | 0201 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Product Dimensions | 0.63 x 0.33 x 0.33 mm |
| Technology | Multi-Layer |
| Product Depth | 0.33 mm |
| Product Height | 0.33 mm |
| Product Length | 0.63 mm |
| Replacement Part Number | PART-HK0603R10J-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 3.3uH 30% 100KHz 1.1A 1212 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLVGG3R3N.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 900nH 20% 100KHz Powdered Iron 22A T R Download PDF datasheet for HCM1104-R90-R.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 400nH 10% 100KHz Ferrite 55A T R Download PDF datasheet for FP1107R1-R40-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 6.8uH 10% 100KHz Ferrite 9.4A T R Download PDF datasheet for HCF1007-6R8-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power 50nH 20% 1MHz Ferrite 50A T R Download PDF datasheet for CPL2-3-50TR-R.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 33nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for HK160833NJ-T.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 400mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18AG102SH1D.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 4.7uH 30% 100KHz 1.75A 2424 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6PG4R7N.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Powdered Iron 15A T R Download PDF datasheet for HCM1305-3R3-R.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 60Ohm 100MHz 6A 1806 T R Download PDF datasheet for HI1806T600R-10.pdf |