| Part Number | FP0705R2-R10-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 109820 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 105nH 10% 100KHz Ferrite 38A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FP0705R2-R10-R |
| Datasheet download |
| Part Number | FP0705R2-R10-R |
|---|---|
| Core Material | Ferrite |
| Technology | Wirewound |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Tolerance | 10 % |
| Rad Hard | No |
| Type | Power |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Dimensions | 7 x 7 x 4.95 mm |
| Package/Case | 7 X 7 X 4.95 |
| Product Depth | 7 mm |
| Product Height | 4.95 mm |
| Product Length | 7 mm |
| Replacement Part Number | PART-FP0705R2-R10-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 1KHz 10Q-Factor Ferrite 2A T R Download PDF datasheet for SRR0604-4R7ML.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 3.9A T R Download PDF datasheet for SD8350-6R8-R.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 1.2A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH5D28RHPNP-220MC.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz 4.8A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232CZER8R2M01.pdf |
|
Vishay | Ind Bead Shielded Multi-Layer 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 100mA 0805 T R Download PDF datasheet for ILBB0805ER102V.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Wirewound 3.3uH 15% 1KHz Ferrite 4.6A 4825 T R Download PDF datasheet for IHSM4825ER3R3L.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Coil 580nH 20% 100KHz 19A T R Download PDF datasheet for ETQP6F0R6BFA.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 10.9uH 15% Powdered Iron 3A T R Download PDF datasheet for FP3-100-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 10nH 5% 100MHz 35Q-Factor 650mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQW18AN10NJ00D.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 2.2uH 10% 100KHz Ferrite 10.7A T R Download PDF datasheet for HCF1007-2R2-R.pdf |