| Part Number | PA2983.650HLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 396200 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Bead Shielded Wirewound 65nH 15% 100KHz 24A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PA2983.650HLT |
| Datasheet download |
| Part Number | PA2983.650HLT |
|---|---|
| Maximum DC Resistance | 363 uOhm |
| Inductance | 65 nH |
| Rad Hard | No |
| Technology | Wirewound |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Protection Style | Shielded |
| Maximum DC Current | 24 A |
| Package/Case | 4(Max) X 5(Max) X 4(Max) |
| Type | Power Bead |
| Pin Count | 2 |
| Package Dimensions | 4 x 5 x 4 mm |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Tolerance | 15 % |
| Supplier Package | SMD |
| Product Depth | 5(Max) mm |
| Product Height | 4(Max) mm |
| Product Length | 4(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-PA2983.650HLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Multi-Layer 3.9nH 0.3nH 4Q-Factor Ceramic 300mA 0201 Paper T R Download PDF datasheet for L-05B3N9SV6T.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 1uH 20% 1MHz Ferrite 1.2A 1206 Embossed T R Download PDF datasheet for LQM31PN1R0M00L.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Powdered Iron 2.8A T R Download PDF datasheet for HCM0503-100-R.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Wirewound 120nH 2% 25MHz 60Q-Factor Ceramic 650mA 1008 T R Download PDF datasheet for AISC-1008-R12G-T.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 1.2nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for HI1005-1C1N2SMT.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 3.6A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232CZER220M11.pdf |
|
Vishay | Ind Chip High Current Shielded 2.2uH 20% 100KHz 22A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050FDER2R2MA1.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 1.2uH 20% 100KHz Metal 3.5A 1515 T R Download PDF datasheet for MDMK4040T1R2MF.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15EG121SN1D.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Wirewound 220uH 10% 1KHz Iron 3.5A Box Download PDF datasheet for PM2110-221K-RC.pdf |