| Part Number | MCM2012B900GBE |
|---|---|
| Manufacturer | INPAQ TECHNOLOGY |
| Quantity in stock | 207790 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Common Mode Filter 90Ohm 25% 100MHz 400mA 0805 Embossed Plastic T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MCM2012B900GBE |
| Datasheet download |
| Part Number | MCM2012B900GBE |
|---|---|
| Package/Case | 0805 |
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | 0805 |
| Tolerance | 25 % |
| Pin Count | 4 |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Product Dimensions | 2 x 1.25 x 1 |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Product Height | 1 mm |
| Product Length | 2 mm |
| Replacement Part Number | PART-MCM2012B900GBE |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 5.5A T R Download PDF datasheet for UP2B-4R7-R.pdf |
|
Bourns | Ind Data Line Choke 1mH 25% 100KHz Ferrite 500mA T R Download PDF datasheet for DR331-105BE.pdf |
|
Bourns | Ind Chip Multi-Layer 12nH 5% 100MHz 10Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for CI160808-12NJ.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 4.7uH 25% 100KHz Powdered Iron 5A T R Download PDF datasheet for HCP0704-4R7-R.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Shielded Wirewound 470nH 5% 25MHz 40Q-Factor Iron 653mA 1210 T R Download PDF datasheet for S1210R-471J.pdf |
|
Abracon | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz Ferrite 840mA 1616 T R Download PDF datasheet for ASPI-4030S-330M-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 33uH 15% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 2.8A T R Download PDF datasheet for SRR1208-330YL.pdf |
|
Bourns | Ind Common Mode Chip Wirewound 370Ohm 25% 100MHz Ferrite 280mA 0805 T R Download PDF datasheet for SRF2012-371Y.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke 1.17mH 35% 1.22A T R Download PDF datasheet for P0354NLT.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 47nH 188nH 15% 1MHz Ferrite 37A 16A T R Download PDF datasheet for FP2-D047-R.pdf |