IHLP3232DZER100M1A Vishay
IHLP3232DZER100M1A Images
Please contact us for more photos of IHLP3232DZER100M1A
Part Number IHLP3232DZER100M1A
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description VISIHLP3232DZER100M1A IHLP-3232DZ-1A 10
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level IHLP3232DZER100M1A
Datasheet download IHLP3232DZER100M1A.pdf
Request Quotation for IHLP3232DZER100M1A
IHLP3232DZER100M1A Specifications
Part Number IHLP3232DZER100M1A
Maximum DC Current 5.4 A
Protection Style Shielded
Green Yes
Operating Temperature -55 to 155 °C
Maximum DC Resistance 51.8 MOhm
Family IHLP-3232DZ-1A
Tolerance 20 %
Package/Case 3232
Lead Free Yes
Rad Hard No
Technology Wirewound
Inductance 10 uH
Test Frequency 100 kHz
Packaging Tape and Reel
Maximum Self Resonant Frequency 12 MHz
Type High Current
Product Depth 8.18 mm
Product Height 4 mm
Product Length 8.18 mm