| Part Number | ELJRFR10JFB |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 222830 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Frequency Chip Laser Cut 100nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 90mA 0402 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELJRFR10JFB |
| Datasheet download |
| Part Number | ELJRFR10JFB |
|---|---|
| Technology | Laser Cut |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 0402 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 5 % |
| Operating Temperature | -20 to 85 °C |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lead Finish | Tin |
| Product Dimensions | 1.05 x 0.55 x 0.55 mm |
| Product Depth | 0.55 mm |
| Product Height | 0.55 mm |
| Product Length | 1.05 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELJRFR10JFB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Power Bead Shielded Wirewound 210nH 25A T R Download PDF datasheet for PA1313AHLT.pdf |
|
Eaton | IND,FLAT PAC,150NH ,2 PADS,SMT - |
|
Vishay | Ind Chip Wirewound 47nH 2% 200MHz 40Q-Factor Ceramic 600mA 0603 T R Download PDF datasheet for IMC0603ER47NG01.pdf |
|
Bourns | Ind Chip Wirewound 3.3uH 10% 7.96MHz 10Q-Factor Ferrite 750mA 1812 T R Download PDF datasheet for CC453232-3R3KL.pdf |
|
Vishay | VISICM2824ER301V Download PDF datasheet for ICM2824ER301V.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 12uH 30% 100KHz Ferrite 3.4A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH104RNP-120NC.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 5.5uH 20% 100KHz 1.5A T R Download PDF datasheet for PF0601.552NLT.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded 15uH 20% 100KHz 2.9A 2525 T R Download PDF datasheet for IHLP2525CZER150M8A.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz Ferrite 2.55A T R Download PDF datasheet for DR73-6R8-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Unshielded Wirewound 47uH 10% 1MHz Ferrite 170mA 1210 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH32CN470K53L.pdf |