| Part Number | CTX01-18754-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 813340 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power 60uH 100KHz Ferrite 50A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CTX01-18754-R |
| Datasheet download |
| Part Number | CTX01-18754-R |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 12.7 X 12.05 X 3 |
| Product Dimensions | 12.7 x 12.05 x 3 |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Max Processing Temp | 245 |
| Supplier Package | SMD |
| Rad Hard | No |
| Pin Count | 4 |
| Product Depth | 12.05 mm |
| Product Height | 3 mm |
| Product Length | 12.7 mm |
| Replacement Part Number | PART-CTX01-18754-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Ind Chip Molded Wirewound 270nH 20% 25.2MHz 30Q-Factor 450mA 1210 T R Download PDF datasheet for AISM-1210-R27M-T.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 68Ohm 100MHz 1A 0603 T R Download PDF datasheet for MI0603J680R-10.pdf |
|
Eaton | Ind Power Chip Molded Wirewound 180nH 10% 100KHz Ferrite 60.8A SMD T R Download PDF datasheet for FP1008-180-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 30% 100KHz Ferrite 1A T R Download PDF datasheet for DR1050-221-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 1.745A T R Download PDF datasheet for DRA125-101-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 30% 100KHz 15Q-Factor Ferrite 470mA T R Download PDF datasheet for SRU5028-101Y.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Wirewound 33uH 10% 1KHz Iron 7A Box Download PDF datasheet for PM2110-330K-RC.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 120uH 20% 100KHz 370mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6SH121M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 30% 100KHz Ferrite 4.5A 4.9 X 4.9 X 4.1 T R Download PDF datasheet for NRS5040T1R5NMGJ.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz Ferrite 4A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH125NP-100MC.pdf |