| Part Number | ETQP4LR24AFM |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 401420 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Wirewound 240nH 20% 100KHz 24A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ETQP4LR24AFM |
| Datasheet download |
| Part Number | ETQP4LR24AFM |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power Choke |
| Product Dimensions | 8.7 x 7.3 x 4 mm |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Package/Case | 8.7 X 7.3 X 4 |
| Lead Finish | Tin|Tin/Copper |
| Product Depth | 7.3 mm |
| Product Height | 4 mm |
| Product Length | 8.7 mm |
| Replacement Part Number | PART-ETQP4LR24AFM |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ACX | Ind High Frequency Molded Multi-Layer 6.8nH 5% 100MHz 5Q-Factor 250mA 0201 T R Download PDF datasheet for HI0603-1C6N8JNT.pdf |
|
Eaton | INDUCTOR - |
|
Sumida | R36MC INDUCT, SHIELD, - |
|
INPAQ TECHNOLOGY | Ind Common Mode Filter 90Ohm 25% 100MHz 400mA 0805 Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for MCM2012B900GBE.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 7.9A T R Download PDF datasheet for P1173.472NLT.pdf |
|
NIC Components | Shielded Power Inductors Download PDF datasheet for NPIM74P220MTRF.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 49.64uH 198.6uH 20% 100KHz Ferrite 1.15A 0.573A T R Download PDF datasheet for DRQ74-470-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 30% 100KHz Ferrite 500mA T R Download PDF datasheet for SD6030-221-R.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded 10uH 20% 100KHz 10(Typ)A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050FDER100MA1.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 6028 T R Download PDF datasheet for SRN6028-150M.pdf |