| Part Number | IHLP2020BZER2R2M11 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 580860 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 5A 2020 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IHLP2020BZER2R2M11 |
| Datasheet download |
| Part Number | IHLP2020BZER2R2M11 |
|---|---|
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Product Dimensions | 5.74 x 5.43 x 2 mm |
| Package/Case | 2020 |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | High Current |
| Product Depth | 5.43 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Product Length | 5.74 mm |
| Replacement Part Number | PART-IHLP2020BZER2R2M11 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 770mA 2424 T R Download PDF datasheet for NRS6028T 680MMGJ.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 1.8uH 20% 100KHz Ferrite 16.3A T R Download PDF datasheet for HCF1305-1R8-R.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Shielded Wirewound 1uH 10% 7.9MHz 40Q-Factor Ferrite 635mA 1210 T R Download PDF datasheet for S1210-102K.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 2.3uH 30% 100KHz Ferrite 3.6A 2424 T R Download PDF datasheet for NRS6045T 2R3NMGK.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Powdered Iron 6A T R Download PDF datasheet for HCM0703-3R3-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 56uH 20% 1.65A Tube Download PDF datasheet for P0147NL.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 4A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLATV6R8N.pdf |
|
Vishay | Ind High Frequency Wirewound 1uH 5% 25.2MHz 35Q-Factor Ferrite 180mA 0805 T R Download PDF datasheet for IMC0805ER1R0J01.pdf |
|
Eaton | POWER INDUCTOR 180NH - |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 440nH 20% 30A T R Download PDF datasheet for PA0513.441NLT.pdf |