| Part Number | NRG4026 T 4R7M |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 432480 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.6A 1515 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NRG4026 T 4R7M |
| Datasheet download | - |
| Part Number | NRG4026 T 4R7M |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Operating Temperature | -25 to 120 °C |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Package/Case | 1515 |
| Product Dimensions | 4.2 x 4.2 x 2.6 mm |
| Rad Hard | No |
| Protection Style | Shielded |
| Product Depth | 4.2 mm |
| Product Height | 2.6 mm |
| Product Length | 4.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-NRG4026 T 4R7M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power 500nH 1MHz 135Q-Factor Ferrite 20A T R Download PDF datasheet for FPV1507-500-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15AG601SN1D.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 7.52A T R Download PDF datasheet for DR1050-2R2-R.pdf |
|
TDK | Ind General Purpose Chip Molded Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 15Q-Factor Ferrite 1.42A 2220 Blister T R Download PDF datasheet for B82442T1103K50.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 100mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18BD102SH1D.pdf |
|
Laird | Ind Common Mode Choke 160Ohm 100MHz 300mA 0805 T R Download PDF datasheet for CM0805C161R-10.pdf |
|
NIC Components | Ind Chip Wirewound 1.5uH 2% 7.9MHz 20Q-Factor 310mA 1210 Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for NIN-HA1R5GTRF.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 560nH 20% 100KHz Powdered Iron 36A T R Download PDF datasheet for HCM1305-R56-R.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz Ferrite 400mA 1515 Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH3D16NP-220NC.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 2.5KOhm 100MHz 50mA 0603 T R Download PDF datasheet for HZ0603A252R-10.pdf |