TYS40301R0N-10 Laird
TYS40301R0N-10 Images
Please contact us for more photos of TYS40301R0N-10
Part Number TYS40301R0N-10
Manufacturer Laird
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Shielded 1uH 30% 100KHz 4.15A T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level TYS40301R0N-10
Datasheet download TYS40301R0N-10.pdf
Request Quotation for TYS40301R0N-10
TYS40301R0N-10 Specifications
Part Number TYS40301R0N-10
Rad Hard No
Maximum Processing Temperature 255 °C
Package/Case 4 X 4 X 3(Max)
Pin Count 2
Supplier Package SMD
Protection Style Shielded
Maximum DC Current 4.15 A
Test Frequency 100 kHz
Operating Temperature -40 to 125 °C
Type Power
Maximum Self Resonant Frequency 70 MHz
Maximum DC Resistance 14 MOhm
Inductance 1 uH
Tolerance 30 %
Package Dimensions 4 x 4 x 3 mm
Product Depth 4 mm
Product Height 3(Max) mm
Product Length 4 mm
Replacement Part Number PART-TYS40301R0N-10
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for TYS40301R0N-10
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Ind Chip Bead Multi-Layer 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0805 T R