L-07C5N6KV6T Johanson Technology
L-07C5N6KV6T Images
Please contact us for more photos of L-07C5N6KV6T
Part Number L-07C5N6KV6T
Manufacturer Johanson Technology
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind RF Chip Multi-Layer 5.6nH 10% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level L-07C5N6KV6T
Datasheet download L-07C5N6KV6T.pdf
Request Quotation for L-07C5N6KV6T
L-07C5N6KV6T Specifications
Part Number L-07C5N6KV6T
Pin Count 2
Maximum Self Resonant Frequency 21 GHz
Package Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Rad Hard No
Type RF Chip
Tolerance 10 %
Maximum DC Current 300 mA
Operating Temperature -40 to 100 °C
Core Material Ceramic
Minimum Quality Factor 8@100MHZ
Test Frequency 100 MHz
Supplier Package 0402
Package/Case 0402
Lead Finish Tin Over Nickel
Inductance 5.6 nH
Technology Multi-Layer
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm