| Part Number | HC9-1R5-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 489560 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 1.5uH 15% 100KHz 21A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HC9-1R5-R |
| Datasheet download |
| Part Number | HC9-1R5-R |
|---|---|
| Tolerance | 15 % |
| Product Dimensions | 13.4 x 13.1 x 7.5 mm |
| Package/Case | 13.4 X 13.1 X 7.5 |
| Operating Temperature | -40 to 155 °C |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Max Processing Temp | 260 |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Product Depth | 13.1 mm |
| Product Height | 7.5 mm |
| Product Length | 13.4 mm |
| Replacement Part Number | PART-HC9-1R5-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 3A T R Download PDF datasheet for P1172.333NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 1uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 3.8A T R Download PDF datasheet for SDR0403-1R0ML.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 7.5uH 5.4A Download PDF datasheet for PE-53651NL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 1KHz 23Q-Factor Ferrite 3.5A T R Download PDF datasheet for SRR1208-220ML.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Multi-Layer 6.8nH 0.2nH 100MHz 9Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for AIMC-0402-6N8C-T.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 800nH 30% 100KHz 2.8A 2424 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6PGR08N.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 68nH 15% 1MHz Ferrite 39A T R Download PDF datasheet for FP2-S068-R.pdf |
|
Abracon | Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 1.5uH 20% 1MHz Ferrite 900mA 0603 T R Download PDF datasheet for ASMPH-0603-1R5M-T.pdf |
|
Sumida | FIXED IND., 4UH, 20%, 4.5MOHM, 7.2A - |
|
Bourns | BNSSRR7045-2R2M Download PDF datasheet for SRR7045-2R2M.pdf |